Literatūra

Otrais Pasaules karš kļuva par lielu traģēdiju Latvijai – gan valsts mierīgajiem iedzīvotājiem, gan Padomju armijas zaldātiem, kuri karoja pret nacismu. Šajā sadaļā ir ievietoti Latvijas vēsturnieku darbi, kas veltīti smagajam mūsu valsts dzīves periodam. Pirmie savus darbus izvietot mūsu mājas lapā piekrita labi pazīstamais vēsturnieks Igors Gusevs un vēsturnieks-iesācējs Vlads Bogovs.

Ja Jūs gribat ievietot savus materiālus 9may.lv lapā, rakstiet mums uz info@9may.lv vai zvaniet Svetlanai Savickai - 29101594.  

Liktenīgie 40.-ie (krievu valodā)
Grāmata par 20 gadsimta 40.-to gadu laikmetu Latvijā. Katram, kas vēl personīgi atceras to laiku, šīs rindas atsauks atmiņā skumjo četrdesmito gadu sākuma tēlu: tanki uz Rīgas ielām, cilvēki militārā apģērbā, pilsētu bombardēšana, cilvēku ešeloni, kas vir
Patiesība par Salaspili (krievu valodā)
Bijušo Salaspils nāves nometnes ieslodzīto atmiņu krājums. Šie baisie liecinājumi par nacistu ļaundarībām bija pierakstīti drīz pēc kara un pēdējo reizi pilnā apjomā tika publicēti 60.gadu vidū.
Mirušiem kauns nav?..(krievu valodā)
Ja arī runāt par netaisnībām, tad ir īstais laiks par to pastāstīt. Vēsturiski sanāca tā, ka Rīga, kā arī daudzas citas Latvijas pilsētas, Otrā Pasaules kara laikā kļuva par kaujas lauku. Un gājušo bojā no nacistu rokām skaits sasniedz 300 tūkst. cilvēku.
Latvijas krievu interesantā vēsture.
Šī gramata ir balstīta uz apjomīga materiālu skaita, piedāvā lasītajam objektīvu Latvijas krievu vēstures ainu – no seniem laikiem līdz 20.gadsimta sākumam. Pirmo reizi vēsturē šeit ir izklāstīti mazpazīstami fakti, kas ļauj pa jaunam novērtēt mūsu valsts